Usługi dronem


Wykonujemy specjalistyczne inspekcje wizualne oraz termowizyjne za pomocą profesjonalnego bezzałogowego statku powietrznego (drona). Jeśli posiadasz obiekt który wymaga takiej inspekcji a chcesz zrobić to szybko, bezpiecznie i profesjonalnie – ta usługa jest dla Ciebie. Nie ryzykuj życia i zdrowia swojego i swoich pracowników.
Oferta kierowana przede wszystkim do właścicieli prywatnych domów, deweloperów, właścicieli obiektów przemysłowych, agencji ubezpieczeniowych, zarządców dróg czy autostrad, elektrociepłowni, fabryk, rzeczoznawców i inspektorów z różnych branż.Posiadamy jednego z najnowocześniejszych dostępnych dronów przemysłowych marki DJI Matrice 300 RTK który wyposażony jest w dedykowaną kamerę Zenmuse H20T DJI.
Dzięki sprzętowi najwyższej klasy szczegółowy i opracowany materiał który dostarczymy po inspekcji, pozwoli Klientowi na ocenę i śledzenie zmian stanu technicznego urządzeń i budynków.

Fotowoltaika

Wykonujemy przeglądy z powietrza domowych i przemysłowych instalacji fotowoltaicznych oraz farm fotowoltaicznych. Sprawne moduły solarne to podstawa do prawidłowego funkcjonowania całej elektrowni a przy tym do jak najwydajniejszej dostawy energii. Cała instalacja jest tak wydajna jak jej najsłabsze ogniowo, dlatego tak ważne są badania kontrolne. Niestety, niektórych wad i uszkodzeń nie widać gołym okiem. Dzięki dronowi wyposażonemu w kamerę termowizyjną jesteśmy w stanie przeprowadzić drobiazgową inspekcję paneli fotowoltaicznych bez wspinania się na drabiny czy korzystania ze sprzętu do pracy na wysokościach. Podczas takiego przeglądu możliwe jest na przykład wczesne wykrycie „hot spotów”, czyli przegrzewających się ogniw w naszych panelach. Są rzadkim zjawiskiem ale bardzo niebezpiecznym które w skrajnych sytuacjach mogą doprowadzić do pożaru całej instalacji.

Fotowoltaika

Wady które jeszcze można wykryć dzięki takiej inspekcji to:
-wady produkcyjne,
-uszkodzenia mechaniczne
-inne przegrzewające się elementy takie jak diody bocznikujące, przewody, złączki.
Można dzięki temu zapobiec poważnym i kosztownym awariom naszej instalacji, ale również można wykryć drobne usterki które znacznie obniżają jej wydajność.

Bezzałogowy statek powietrzny z kamerą termowizyjną umożliwia bezpieczny i szybki przegląd fotowoltaiki na dachach budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych, halach i innych trudno dostępnych miejscach. Szczególnie efektywna jest ta metoda przy kontroli farm fotowoltaicznych na gruncie, gdzie kontrolowana powierzchnia jest bardzo duża.

Termowizja

Nowoczesna kamera termowizyjna pozwala dostrzec to czego nie może dostrzec ludzkie oko. Promieniowanie podczerwone które widzi kamera termowizyjna pozwala zlokalizować wady technologiczne lub konstrukcyjne, błędy w dociepleniu, mostki cieplne, zawilgocenia , zacieki i nieszczelności. Ujawnienie i zlokalizowanie tego typu defektów pozwala na przykład na obniżenie kosztów ogrzewania budynku.
W przypadku przeglądu sieci ciepłowniczych wykrycie wycieków pozwala na szybką naprawę uszkodzonego rurociągu.

Termowizja
default

Inspekcje linii energetycznych

Zastosowanie BSP w przeglądach infrastruktury energetycznej to bardzo dobre rozwiązanie. Dron pozwala przeprowadzić oględziny linii przesyłowej szybciej, bezpieczniej, taniej i wydajniej. Pozwala również dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, gdzie wysłanie ekipy technicznej generowałaby dodatkowe problemy i koszty.

Dzięki mobilności BSP, pomocy kamery wysokiej rozdzielczości oraz kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie przeprowadzić oględziny słupów, przewodów i izolatorów a także identyfikację zwisów przewodów lub kolizji linii przesyłowych z drzewami lub istniejącą zabudową.

Inspekcje infrastruktury, budynków, dachów

-mosty
-zapory
-wiadukty
-turbiny wiatrowe
-maszty
-kominy
-wysokie budynki
-dachy

Wszystkie wymienione wyżej budowle i elementy infrastruktury wymagają doraźnych lub okresowych przeglądów stanu technicznego.
Sprawdzenie stanu wysokiego budynku,dachu lub innego elementu infrastruktury wymaga kosztownych rusztowań i zabezpieczeń, które mimo wszystko, czasami nie gwarantują dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Przede wszystkim wiąże się to też z się z licznymi zagrożeniami dla pracowników delegowanych do tych czynności.

Na szczęście mamy drony i kamery. Z pomocą bezzałogowego statku powietrznego taką inspekcję przeprowadzimy bezpiecznie i szybko. Pół godzinny przelot zastępuje wiele godzin pracy pracowników. Dodatkowo ogromnym atutem jest zapis video wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu zarządca obiektu może w zaciszu swojego biura przeanalizować stan obiektu i wykryć ewentualne usterki.

ENERGETYKA
• Przeglądy domowych instalacji
• fotowoltaicznych
• inspekcje farm fotowoltaicznych
• inspekcje turbin wiatrowych
• przeglądy izolatorów energetycznych
inspekcje słupów energetycznych
• inspekcje sieci ciepłowniczych
• inspekcje sieci trakcyjnych

PRZEMYSŁ
• inspekcje dachów budynków
• przeglądy zewnętrzne silosów i zbiorników
• przeglądy wież i kominów
• lokalizacje pęknięć i korozji
• inspekcje taśmociągów

BUDOWNICTWO
• inspekcje pokryć dachowych
• inspekcje pylonów i przęseł mostowych
• inspekcje hal produkcyjnych
• inspekcje wieżowców
• inspekcje placów budów

TELEKOMUNIKACJA
• inspekcje masztów GSM
• przeglądy wież radiowych
• inwentaryzacje urządzeń


Usługi dronem
Usługi dronem
Usługi dronem
Bau-Technik

Bau-Technik - Gwarancja jakości

Dlaczego my?

Naszą ofertę dopasujemy do Państwa oczekiwań. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, a zlecone nam zadania realizujemy profesjonalnie i rzetelnie! Jakość i zadowolenie naszych klientów to dla nas priorytet.

Wykwalifikowana kadra

Nasza kadra to wykwalifikowany i doświadczony zespół specjalistów.

Zlecenie na czas

Wykonujemy nasze zlecenia zgodnie z założonym harmonogramem czasowym.

Złóż ofertę
Bau-Technik
Bau-Technik
Usługi dronem
Usługi dronem
  • Oferta: Usługi dronem
Dział: Obsługa klienta

Usługi dronem w Twoim domu!

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

    Zadzwoń 608252253

    Call Now Button