Blog

Cover Image

Kim jest prosument i jak nim zostać?

Z roku na rok w Polsce coraz więcej mówi się o ekologii. Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej dbania o środowisko, wzrasta również zainteresowanie Odnawialnymi Źródłami Energii. Jedną z coraz częściej wykorzystywanych w domach czy przedsiębiorstwach instalacji, są panele fotowoltaiczne. O fotowoltaice mówi się całkiem sporo, jednak nie każdy wie, że właściciele takich instalacji bywają nazywani prosumentami. Co oznacza ta nazwa i kto może zostać prosumentem?

Więcej

Cover Image

Jakie elementy zawiera projekt instalacji fotowoltaicznej?

Ekologia, oszczędność i niezależność - jeśli te wartości są dla ciebie ważne, z pewnością dobrym rozwiązaniem dla ciebie jest instalacja fotowoltaiczna. Obecnie takie instalacje są w wielu krajach europejskich głównym elementem systemu energetycznego.

Więcej

Cover Image

Jakie są koszty założenia paneli fotowoltaicznych?

Montaż instalacji fotowoltaicznej jest coraz bardziej popularny. Odnawialne źródła energii są ekologiczne, ponieważ proces ich pozyskiwania nie niszczy środowiska naturalnego, a ich zasoby są niemożliwe do wyczerpania. Energia uzyskana w tej sposób jest darmowa i nadaje się do zasilania różnego typu urządzeń elektrycznych.

Więcej

Cover Image

Wszystko o matrycy ogniw fotowoltaicznych

Korzystanie z konwencjonalnych źródeł energii elektrycznej staje się coraz trudniejsze. Wyczerpujące się złoża paliw kopalnych to tylko jeden z poważnych problemów współczesnej energetyki. Dla każdego z nas ogromne znaczenie mają nieprzerwane dostawy prądu oraz jego cena, jednak warto pamiętać także o stanie środowiska naturalnego, który ma wpływ na nasze zdrowie. Wyjaśniamy, jak zbudowane są panele fotowoltaiczne oraz co decyduje o ich sprawności.

Więcej

Cover Image

Jakie zadanie pełnią hotspoty w fotowoltaice?

Chociaż nowoczesne panele fotowoltaiczne charakteryzują się wysokim stopniem bezawaryjności, czasem może dość do pojawienia się w nich tzw. hot spotów. Są one zjawiskiem niepożądanym i mają negatywny wpływ na żywotność całej instalacji, a w skrajnych przypadkach na bezpieczeństwo domu. Jak powstają hot spoty i jak ich unikać? Sprawdźmy!

Więcej

Cover Image

Czym są ekologiczne źródła energii?

Ekologiczne źródła energii to, innymi słowy, odnawialne źródła energii. Obecnie ludzkość korzysta głównie ze źródeł nieodnawialnych, czyli tych, które w bliskiej przyszłości po prostu się wyczerpią. Należą do nich głównie paliwa kopalniane, takie jak węgiel, gaz ziemny, ropa naftowa czy uran. Największym problemem dla ludzi nie jest jednak fakt, że wkrótce paliw kopalnianych może zabraknąć, lecz to, że ich pozyskiwanie i spalanie ma fatalny wpływ na środowisko, a co za tym idzie – na nasze zdrowie. Dlatego właśnie zaczęto stawiać na ekologiczne, odnawialne źródła energii.

Więcej

Call Now Button
'