Mikroinstalacje

Fotowoltaika dla domu

W dużym skrócie

Większość osób wybiera niekompetentne firmy, które dopiero co powstały i zaczęły swoją przygodę z fotowoltaiką. Wraz z latami doświadczenia, jesteśmy przekonani, że wymogi jakie wykreowano wokół tematyki instalacji fotowoltaicznych należy tym bardziej powierzyć w dobre ręce.

2
Partnerów biznesowych
223
Oddane projekty
2
Instalacji miesięcznie
2
Instalatorów w terenie
Warto wiedzieć

Czym jest mikroinstalacja?

 

Według ustawy o odnawialnych źródłach energii, mikroinstalacia fotowoltaiczna to instalacja odnawialnego źródła energii (OZE) o łącznej mocy elektrycznej nie większej niż 50 kW, przyłączona do sieci elektroenergetycznej o napięciu znamionowym niższym niż 110 kV, albo o mocy osiągalnej cieplnej  nie większej niż 150 kW, której moc zainstalowana elektryczna jest nie większa niż 50 kW.

Co ważne, przy mikroinstalacjii nie jest wymagane pozwolenie na jej budowę. Nie ważne czy swoje panele zamontujemy na dachu czy na gruncie. Jeśli nie chcemy sprzedawać wyprodukowanej przez nas energii, nie ma konieczności posiadania koncesji na produkcję energii elektrycznej.

Ponadto po zamontowaniu instalacji nie ponosimy kosztów wymiany swojego licznika na licznik dwukierunkowy ani nie płacimy opłaty przyłączeniowej. Od 2019 roku koszty budowy mikroinstalacji mogą zostać odliczone od podstawy opodatkowania. Więcej informacji znajdziesz na naszej dedykowanej podstronie z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi fotowoltaiki.

Dlaczego warto mieć własną elektrownie słoneczna?

Oszczędności

Obniż swoje rachunki nawet o 95% w skali roku

Ekologia

Dbajmy wspólnie o naszą planetę. Fotowoltaika to przyjazny dla środowiska sposób pozyskiwania energii

Niezależność

Razem z magazynem energii jesteś niezależny od przerw w dostawach energii z sieci.

Zdrowie

Ogrzewając dom energią elektryczną ze słońca, nie spalasz paliw kopalnych.

6 kroków do własnej instalacji PV

Darmowy audyt

Koniecznym jest zebranie niezbędnego wywiadu z klientem oraz zbadanie dachu lub gruntu pod kątem możliwości realizacji.

Dopasowanie

Bardzo istotne są obliczenia. To jak wydajna powinna być instalacja PV oraz jakie komponenty powinny zostać użyte do jej tworzenia.

Formalizacja

Podpisanie niezbędnych dokumentów. Pozwoli to na podjęcie rzetelnej współpracy, która gwarantuje niezbędne normy.

Realizacja

W dogodnym terminie ustalonym w ramach umowy, przystępujemy do działania. Powstaje instalacja.

Wymiana licznika

Zakład energetyczny bezpłatnie wymieni licznik energii na dwustronny.

Uruchomienie

Od teraz możesz cieszyć się własną instalacją fotowoltaiczną!

KLIENCI DLA KTÓRYCH PRACOWALIŚMY

ZOBACZ NASZE REALIZACJE.

Dlaczego Bau-Technik

Instalujemy od lat

Większość osób wybiera niekompetentne firmy, które dopiero co powstały i zaczęły swoją przygodę z fotowoltaiką. Wraz z latami doświadczenia, jesteśmy przekonani, że wymogi jakie wykreowano wokół tematyki instalacji fotowoltaicznych należy tym bardziej powierzyć w dobre ręce. Zobacz przykłady instalacji PV na dachu i na gruncie.

fotowoltaika na gruncie w Rawiczu
Fotowoltaika na gruncie

Czasami instalacja na gruncie zapewnia lepszą wydajność od instalacji dachowej. Jakie są zalety instalacji paneli na gruncie? Możliwość dowolnego ustawienia paneli względem słońca. Wykorzystanie niezagospodarowanego terenu. Łatwiejsza konserwacja i mycie ogniw. Jeżeli Twój dach nie nadaje się do montażu instalacji lub jest tak ładny, że nie chcesz go przykrywać panelami słonecznymi, instalacja na ziemi jest idealnym rozwiązaniem. W wyborze miejsca na działce, musisz wziąć pod uwagę dwa najważniejsze aspekty: kierunek światła – instalacja najbardziej wydajna jest wtedy gdy jej ogniwa skierowane są w kierunku południowym lub południowo-zachodnim; zacienienie terenu – żadne drzewa, budynki i inne elementy architektury nie powinny rzucać cienia na miejsce gdzie ma stanąć instalacja.

instalacje fotowoltaiczne w domu jednorodzinnym
Fotowoltaika na dachu

Żeby zainstalować panele na swoim dachu musimy zwrócić uwagę na to w którym kierunku jest on zwrócony. Najbardziej wydajny i optymalny kierunek to oczywiście kierunek południowy. Na szczęście odchylenia w kierunku zachodnim lub wschodnim wcale nie dyskwalifikuje instalacji paneli na naszym dachu. Nasza prywatna elektrownia również w takim wypadku będzie bardzo wydajna. Ważnym elementem przy planowaniu instalacji fotowoltaicznej na dachu jest analiza  zacienienia. Najczęstszymi przeszkodami rzucającymi cień na dach są drzewa oraz inne budynki. Największymi zaletami instalacji modułów na dachu to: zagospodarowanie niewykorzystanej powierzchni dachu, brak ingerencji w przestrzeń w ogół budynku, niższy koszt – w przypadku skośnego dachu, przy odpowiednim nachyleniu nie są potrzebne dodatkowe elementy konstrukcyjne.

Korzystamy z najlepszych światowych marek

Potrzebujesz więcje informacji?