Niezależność energetyczna • wizerunek odpowiedzialnego przedsiębiorcy • zwrot i oszczędność.

Fotowoltaika dla rolnictwa

Fotowoltaika w rolnictwie

Efektywne rolnictwo wiąże się z wykorzystaniem jak największej powierzchni użytków rolnych. Zainwestowanie w fotowoltaikę dla rolników pozwala zwiększyć nie tylko oszczędności, ale także zyski z posiadanych gruntów. Nasza firma pomoże Państwu przy wyborze rozwiązań efektywnych oraz bezpiecznych dla upraw i trzody.

oszczędność

Żeby zainstalować fotowoltaikę nie trzeba rezygnować z terenów rolnych. Większość oferowanych przez nas paneli można łatwo i szybko zamontować na powierzchniach, które zazwyczaj ciężko jest zagospodarować, czyli m.in. na dachach budynków gospodarczych, takich jak stajnie czy obory.

niezależność

Zainwestowanie w energię słoneczną wiąże się z możliwością odliczenia 25% wartości przedsięwzięcia od podatku rolnego. Ponadto rolnik może korzystać z nadwyżki, którą wygenerowała jego instalacja fotowoltaiczna w czasie zwiększonej produkcji. Nadwyżka jest magazynowana w sieci energetycznej, jednak nie trzeba wypełniać żadnych skomplikowanych procedur, żeby z niej korzystać.

fotowoltaika dla rolników
fotowoltaika dla rolnictwa

Jak sfinansować zakup inwestycji?

1
Specjalne dotacje dla gospodarstw

Dotacje – istnieje kilka programów, które wspierają inwestycję rolników w fotowoltaikę. Jednym z nich jest „AgroEnergia”. Dzięki niemu właściciel gospodarstwa rolnego może uzyskać dofinansowanie w wysokości nawet 40% kosztów kwalifikacyjnych inwestycji!

2
Dedykowane programy dotacyjne

Kredyt – uczestnictwo w programie „AgroEnergia” gwarantuje również możliwość skorzystania z pożyczki udzielanej na preferencyjnych warunkach. Jej wysokość, w zależności od spełnienia wybranych warunków, może wynosić od 200 tysięcy do 2 milionów. Okres kredytowania można rozłożyć na 15 lat.

3
Leasing dla gospodarstw rolnych

Leasing – w ramach tej formy finansowania zakupem instalacji fotowoltaicznej zajmuje się zewnętrzny podmiot. Rolnik wypożycza ją i spłaca comiesięczną ratę z tytułu wynajmu.

Niektóre z naszych realizacji w Polsce i Europie.

przejdźmy do rozmów

Dowiedz się więcej
o fotowoltaice dla rolnictwa

Marki dla których dostarczyliśmy fotowoltaikę

dla najlepszych od najlepszych