Dofinansowania do fotowoltaiki


Pomagamy klientom podczas ubiegania się o dofinansowanie do fotowoltaiki. Rozumiemy, że tego rodzaju inwestycja nie jest tania, dlatego doradzamy, w jaki sposób można odpisać ją od podatku oraz z jakich programów skorzystać, by uzyskać dotację.

Program mój prąd 2020

Polski rząd, na podstawie wytycznych Unii Europejskiej, utworzył program mój prąd. Jego celem jest zachęcenie dużej liczby osób do inwestowania w odnawialne źródła energii. Pula środków przeznaczonych na ten cel wynosi miliard złotych. Pierwsze osoby skorzystały z programu już rok temu. Warto jednak wiedzieć, że o dofinansowanie można ubiegać się aż do 2025 roku.

Jak to działa?

Dofinansowanie zostanie przyznane dopiero po zakończeniu inwestycji. Aby z niej skorzystać, trzeba złożyć odpowiedni wniosek i w ciągu trzech lat sfinalizować zakup i montaż instalacji.
Zasady korzystania z programu:

  • Dofinansowanie skierowane jest do osób fizycznych. Dlatego niestety nie mogą skorzystać z niego przedsiębiorcy,
  • Z dodatkowych pieniędzy mogą korzystać jedynie te osoby, które kupują nowe instalacje fotowoltaiczne. Środki nie mogą być przeznaczone na modernizację starej instalacji,
  • O dodatkowe pieniądze mogą ubiegać się jedynie Ci obywatele, którzy do tej pory nie korzystali z żadnych dofinansowań związanych z fotowoltaiką,
  • W programie mogą wziąć udział tylko te osoby, które zdecydowały się na inwestycję po rozpoczęciu programu, czyli po 23 lipca 2019 roku.

Ulga termomodernizacyjna

Dla właścicieli oraz współwłaścicieli budynków jednorodzinnych przygotowano również ulgę termomodernizacyjną, która umożliwia odliczenie od podatku wydatków poniesionych z tytułu np. zakupu paneli fotowoltaicznych.
Odliczenie trzeba wykonać w zeznaniu podatkowym w tym samym roku, w którym poniesione zostały koszty inwestycyjne. Kwotę tą można odliczać każdego roku nawet do 6 lat! Jej wysokość nie może jednak przekroczyć 53 000 złotych.

Zobacz przykładowe realizacje


Bau-Technik

Bau-Technik - Gwarancja jakości

Dlaczego my?

Naszą ofertę dopasujemy do Państwa oczekiwań. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, a zlecone nam zadania realizujemy profesjonalnie i rzetelnie! Jakość i zadowolenie naszych klientów to dla nas priorytet.

Wykwalifikowana kadra

Nasza kadra to wykwalifikowany i doświadczony zespół specjalistów.

Zlecenie na czas

Wykonujemy nasze zlecenia zgodnie z założonym harmonogramem czasowym.

Złóż ofertę
Bau-Technik
Bau-Technik
Dofinansowania do fotowoltaiki
  • Oferta: Dofinansowania do fotowoltaiki
Dział: Obsługa klienta

Dofinansowania do fotowoltaiki w Twoim domu!

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

    Zadzwoń 608252253

    Call Now Button