Dofinansowania do fotowoltaiki

Dofinansowania do fotowoltaiki


Pomagamy klientom podczas ubiegania się o dofinansowanie do fotowoltaiki. Rozumiemy, że tego rodzaju inwestycja nie jest tania, dlatego doradzamy, w jaki sposób można odpisać ją od podatku oraz z jakich programów skorzystać, by uzyskać dotację.

Program „Mój Prąd” 2021

1 lipca 2021 wystartowała kolejna edycja programu dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych „Mój prąd 3.0”. Tym razem można uzyskać 3 000PLN na swoją instalację. W puli jest 534 mln zł. Pieniędzy wystarczy zatem dla 178 tys. inwestorów. Wniosek o dofinansowanie będzie można złożyć dla instalacji zakupionych od 1 lutego 2020 roku do 22 grudnia 2021 roku. Wsparcie obejmie zatem także instalacje, które zostały już zainstalowane.

Dla kogo?

Program przeznaczony jest dla prosumentów, czyli osób fizycznych, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby i mają podpisaną kompleksową umowę z zakładem energetycznym. Instalacja fotowoltaiczna musi mieć moc od 2kW do 10kW. Dotacja niestety nie przysługuje na rozbudowę instalacji.

Jak uzyskać dofinansowanie? Krok po kroku:

 1. Montaż fotowoltaiki
 2. Instalacja przez zakład energetyczny licznika dwukierunkowego. Instalacja nie może być przyłączona przed 01.02.2020 r. (nowe zasady od 2021 r.)
 3. Podpisanie umowy dwustronnej z dystrybutorem energii o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej.
 4. Złożenie wniosku w naborze od 01.07.2021 r. do 22.12.2021 r. lub do wyczerpania alokacji budżetu
 5. wynik oceny wniosku (e-mail)

Status wniosku można sprawdzić online. Wnioski odrzucone można składać ponownie po usunięciu powodu odrzucenia.

Montując instalację fotowoltaiczną z Bau-Technik, wszystkie formalności związane ze składaniem wniosku załatwiamy my! Jest to usługa całkowicie darmowa, dlatego klient nie musi się martwić o dodatkowe koszty oraz procedury.

Mój prąd. Dofianansowania do fotowoltaiki

Dokumenty potrzebne do złożenia wniosku:

 • Kopia faktury za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej
 • Dowód zapłaty faktury/oświadczenie o dokonanej wpłacie,
 • Zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej potwierdzające datę przyłączenia instalacji PV do sieci wraz z numerem Punktu Poboru Mocy, w którym go zainstalowano
 • Pełnomocnictwo – jeśli wniosek składany jest w imieniu osoby fizycznej ubiegającej się o dofinansowanie

 

Dotacja jest zwolniona z podatku PIT.  Koszty inwestycji, które nie zostały pokryte wsparciem można odliczyć od podatku (ulga termomodernizacyjna)

Środki na program „Mój prąd” pochodzą z Funduszy Unijnych. W związku z tym pojawiła się konieczność wywieszenia informacji o przyznanej dotacji. Będzie to tabliczka o ustalonym wzorze i minimalnych wymiarach (co najmniej wielkość kartki A4).  Inwestor będzie miał obowiązek umieszczenia tabliczki w miejscu lokalizacji inwestycji. Może to być ogrodzenie lub budynek. Wzór tabliczki można zobaczyć poniżej:

mój prąd tabliczka

 

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, program niestety nie został rozszerzony o dofinansowanie dodatkowych instalacji, takich jak ładowarki samochodów elektrycznych czy magazyny energii. Te rozwiązania mają pojawić się w przyszłej edycji programu.

Ulga termomodernizacyjna

Dla właścicieli oraz współwłaścicieli budynków jednorodzinnych przygotowano również ulgę termomodernizacyjną, która umożliwia odliczenie od podatku wydatków poniesionych z tytułu np. zakupu paneli fotowoltaicznych.
Odliczenie trzeba wykonać w zeznaniu podatkowym w tym samym roku, w którym poniesione zostały koszty inwestycyjne. Kwotę tą można odliczać każdego roku nawet do 6 lat! Jej wysokość nie może jednak przekroczyć 53 000 złotych.

Zobacz przykładowe realizacje


Bau-Technik

Bau-Technik - Gwarancja jakości

Dlaczego my?

Naszą ofertę dopasujemy do Państwa oczekiwań. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, a zlecone nam zadania realizujemy profesjonalnie i rzetelnie! Jakość i zadowolenie naszych klientów to dla nas priorytet.

Wykwalifikowana kadra

Nasza kadra to wykwalifikowany i doświadczony zespół specjalistów.

Zlecenie na czas

Wykonujemy nasze zlecenia zgodnie z założonym harmonogramem czasowym.

Złóż ofertę
Bau-Technik
Bau-Technik
Dofinansowania do fotowoltaiki
Dofinansowania do fotowoltaiki
 • Oferta: Dofinansowania do fotowoltaiki
Dział: Obsługa klienta

Dofinansowania do fotowoltaiki w Twoim domu!

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

  Zadzwoń 668001101

  Call Now Button