Małe i średnie przedsiębiorstwa udowodniły, że odnawialne źródła energii są dla nich istotnym elementem, a prowadzenie przedsiębiorstwa jest znacznie przyjemniejsze, gdy optymalizujemy wydatki za prąd. Należy jednak zauważyć, że obecne ceny prądu ekstremalnie rosną, a finansowanie produkcji lub utrzymania dużych powierzchnii biurowych, staje się bardzo kosztowne. Pierwszym, co przychodzi na myśl przedsiębiorcy jest inwestycja w OZE. Wcześniej, firmy zwlekały z przestawieniem się na odnawialne źródła energii. Był to też moment, w którym cena takiego systemu była znacznie niższa, a państwo chętniej finansowało takie inwestycje.

Strategia redukcji kosztów dla firm

Fenomen odnawialnych źródeł energii trwa w najlepsze, a mnóstwo koncernów przekształca swoją ofertę właśnie pod ich kątem. Branża automotive i elektromobilność nie są tutaj jedynym przykładem. Samochody elektryczne to również zestaw akcesoriów w postaci domowych ładowarek, infrastruktura miejska pozwalająca na ich ładowanie, aż po regulacje samej Unii Europejskiej. Argument niezależności elektrycznej połączono z ideą przeciwstawiania się zmianom klimatycznym. Kraje powołują w tej sprawie specjalne organy monitorujące rozwój OZE w różnych sektorach. MŚP i duże korporacje są obecnie pod pewnym naciskiem, gdzie posiadanie fotowoltaiki jest dodatkowym atutem w świetle regulacji państwowych.

Ekologia wysunęła się na sam przód i przeplata się niemal z każdym tematem technologicznym, zarówno wśród konsumentów, jak i przy wytwarzaniu dóbr. Promowane inwestycje to takie, które skłaniają się ku obniżeniu śladu węglowego oraz optymalizacji zużycia energii elektrycznej. Organy skoncentrowały swoją uwagę na całym łańcuchu dostaw i podmiotach będących kontraktorami dużych koncernów. Wiele znanych marek postanowiło omijać regulacje za pomocą podwykonawców, a powołane organy musiały adaptować swoje przepisy do takich zachowań.

Kontrakty dla firm inwestujących w oze

Odnawialne źródła energii zaczynają dotyczyć całego łańcucha dostaw potężnych spółek, a celem jest zwiększenie eko-norm. Instalacje fotowoltaiczne zaczynamy obserwować w wielu otaczających nas firmach, urzędach, galeriach handlowych. Miasta wspierające firmy inwestujące w OZE stają się modne, a plakietka eko jest ich nieodzownym elementem. Często możemy zobaczyć, jak przyjazność środowisku wykorzystywana jest do promocji miast.

Inwestorzy mogący liczyć na wsparcie organów państwowych, chętniej też inwestują w rozwój właśnie w takim mieście. Przetargi na duże instalacje fotowoltaiczne stają się coraz większą częścią publicznych przetargów. Zrównoważony rozwój trwale zagościł w krajobrazie przedsiębiorstw, a prowadzenie działalności wiąże się również z ekologicznością. 



Kontrakty dla firm inwestujących w oze

Wielkie kontrakty są tym bardziej możliwe, jeżeli podmiot jest już w trakcie eko metamorfozy lub posiada już swoją zieloną energię. Zewnętrzni inwestorzy biorą pod uwagę aspekt optymalizacji kosztów, adaptacji OZE i świadomą modernizację takich firm. Niejeden właściciel biznesu przekonał się o korzyściach takiej transformacji.

Bau-Technik świadczy wsparcie dla przedsiębiorstw w zakresie OZE i instalacji fotowoltaicznych. Na swoim koncie mamy już dziesiątki inwestycji na polskim, niemieckim, szwajcarskim, a nawet francuskim rynku.


Realizacje instalacji fotowoltaicznych dla przedsiębiorstw

Pozostałe artykuły

Zobacz również